پیش بینی نفت ۴۲ دلاری در بودجه سال آینده عراق

پیش بینی نفت ۴۲ دلاری در بودجه سال آینده عراق

وزیر نفت عراق متوسط قیمت نفت خام برنت در فصل زمستان را ۴۵ دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌کند. بغداد بر اساس این پیش‌بینی بودجه سال آینده خود را بر اساس نفت بشکه ای ۴۲ دلار برنامه‌ریزی کرده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، احسان عبدالجبار وزیر نفت عراق در یک کنفرانس مجازی گفت قیمت نفت از ابتدای سه ماهه دوم سال آینده میلادی بهبود یافته و به صنعت نفت عراق و طرح‌های آن برای افزایش ظرفیت تولید کمک می‌کند.

 جابر در کنفرانس آنلاین نفت عراق گفت کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس در حال حاضر پروژه‌های نفتی در عراق را به تعویق انداخته است.

وی گفت:«به نظر من سه ماهه دوم 2021 از هر نظری برای کسب و کار ما جذاب‌تر خواهد بود».

عراق دومین تولیدکننده بزرگ اوپک است و مدتهاست تصمیم دارد ظرفیت تولید نفت خود را تا حد زیادی افزایش دهد. وزیر نفت عراق گفت این کشور قرار است ظرفیت تولید خود را طی شش سال از پنج میلیون بشکه در روز فعلی به 7 میلیون بشکه در روز برساند.

جابر هفته گذشته گفت انتظار دارد فشار بر قیمت نفت حداقل تا سه ماهه اول 2021 ادامه داشته باشد. وزیر نفت عراق متوسط قیمت نفت خام برنت در فصل زمستان را 45 دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌کند. بغداد بر اساس این پیش‌بینی بودجه سال آینده خود را بر اساس نفت بشکه ای 42 دلار برنامه‌ریزی کرده است.

 عراق یکی از وابسته‌ترین اقتصادهای دنیا به نفت است و بودجه آن پس از سقوط قیمت نفت در ماه مارس کاهش چشمگیری داشته است.

 درآمدهای نفتی برای بودجه عراق حیاتی است ولی این کشور اخیراً تحت فشار شرکای خود در ائتلاف اوپک پلاس برای متعهد ماندن به قرارداد کاهش تولید قرار دارد.

 کمیته مشترک وزارتی نظارت بر قرارداد کاهش تولید اوپک‌پلاس یکبار دیگر در جلسه روز دوشنبه خود اعلام کرد انتظار تعهد کامل از اعضای این ائتلاف را دارد. عراق باید تولید خود در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی را بیشتر از سهمیه‌اش پایین بیاورد تا جبران مازاد تولید آن در ماه‌های گذشته شود.

از دیگر زمینه های فعالیت هلدینگ صبا میهن، حوزه نفت،گاز و انرژی است. شرکت انرژی امین کسری با فعالیت در زمینه بازرگانی محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی با اتکا به نیروی متخصص و مجرب خود، تامین کننده بخش بزرگی از محصولات پتروشیمی تحت نظر صبا میهن میباشد.

اخبار

av;j hldk ;svdav;j wfh ldikامین کسریپیش بینی نفت ۴۲ دلاری در بودجه سال آینده عراقشرکت انرژی امین کسریشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *