افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت فرآورش گاز ایران تا پایان سال

افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت فرآورش گاز ایران تا پایان سال

مدیرنظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت فرآورش گاز با ساخت ۲ پالایشگاه جدید در مجموعه پارس‌جنوبی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا در سال 99 شرایط ویژه‌ای برای تعمیرات اساسی در نظر گرفته شد و نتایج خوبی داشت، ادامه داد: ساخت 2 پالایشگاه جدید برای شیرین‌سازی گاز ترش فاز‌های 13، 22 و 24 پارس‌جنوبی، ظرفیت فرآورش گاز در این مجموعه را حدود 10 درصد افزایش می‌دهد که امیدواریم امسال از آن بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه با افزایش حدود 10 درصدی مقدار فرآورش، اکنون فرآورش گاز به بالاتر از یک میلیارد مترمکعب رسیده و مقدار خوراک پالایشگاه‌ها نیز رقمی در همین حدود است، گفت: امسال، امکان فضای صادرات فراهم می‌شود و نتایج حاصل از صادرات گاز به‌دلیل توجه و تعهد نیرو‌های عملیاتی در شرایط سخت به‌ویژه شیوع ویروس کرونا، بسیار ارزشمند و ستودنی است.

زردویان درباره تعمیرات و آمادگی زمستانی پالایشگاه‌ها گفت: مطابق برنامه سالانه، از ابتدای امسال با توجه به شرایط ویژه‌ای که در کشور بر اثر شیوع ویروس کرونا حاکم شده، برنامه‌های ویژه‌ای برای انجام تعمیرات اساسی و فعالیت‌های پیش‌بینی شده در نظر گرفته شده است.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران افزود: برنامه تعمیرات اساسی که بنا بود از نیمه فروردین‌ماه آغاز شود به یکم اردیبهشت ماه موکول شد و تا ابتدای آبان‌ماه ادامه می‌یابد و با اقدام‌هایی که انجام شده برای تولید گاز در فصل زمستان آمادگی کامل وجود دارد.

از دیگر زمینه های فعالیت هلدینگ صبا میهن، حوزه نفت،گاز و انرژی است. شرکت انرژی امین کسری با فعالیت در زمینه بازرگانی محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی با اتکا به نیروی متخصص و مجرب خود، تامین کننده بخش بزرگی از محصولات پتروشیمی تحت نظر صبا میهن میباشد.

اخبار

av;j hldk ;svdav;j wfh ldikافزایش ۱۰ درصدی ظرفیت فرآورش گاز ایران تا پایان سالامین کسریشرکت انرژی امین کسریشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *